Size ve Sevdiklerinize Özel

❤️
Küçük Kadın Çanta Eskitme Deri Fındık Renk 2050

Derideki Leke ve İzler Nasıl Geçer?

Derideki Leke ve İzler Nasıl Geçer?

Deri ürün kullanımı oldukça keyiflidir. Klas ve prestiji bir görünüm çizen deri ürün kullanımının güzel olması kadar temizliği ve bakımı da özen ister. Deri, doğal bir ürün olduğu için her yerinin eşit dokuya sahip olmaması normaldir. Deri; doğal ve eşsiz bir materyal olması sebebi ile kullanıldıkça kendine has ve kişisel bir doku kazanır. Peki, deri üzerinde oluşan leke ve izler nasıl geçer?

Derideki Leke ve İzler Nasıl Giderilir?

Yağ, su ve kir lekeleri, gündelik yaşamda sıklıkla karşılaşılan lekelerdir. Bu lekelerin daha inatçı olanları da vardır. Mürekkep lekesi diğer lekeler ile karşılaştırıldığında daha zor çıkabilir.

Su Lekesi

Deri ürünlerinin su ile teması çok olağandır. Ancak su deri ürünler üzerinde iz bırakır. Örnek olarak; üzerine su dökülen ve ıslanan bir deri cüzdanı mümkün olduğunda eliniz ile tamamen nemlendirmeye çalışabilirsiniz. Bu sayede cüzdanınız kuruduğunda homojen bir şekilde kurur. Kuruduktan sonra leke izine rastlamazsınız. Daha sonra deri yüzeyine deri bakım kremi uygulayabilirsiniz.

Yağ ve Pas Lekesi

Deri materyali, yağı sever ve içine kolaylıkla çeker. Bu sebeple deri ürünlerden makina yağı veya zeytinyağı gibi izlerin çıkarılması zordur. Deri ürünün üzerine herhangi bir yağ sıçradığında ya da döküldüğünde anında müdahale etmek deri ürününü lekelenmeden kurtarabilir.

Mürekkep İzi

Deriden temizlenmesi en zor izler arasında mürekkep izi bulunur. Sirke ve sütü karıştırarak bir bez yardımı ile yumuşak hareketlerle deriye zarar vermeden çıkarmanıza yardımcı olur. Farklı bir bakış açısı olarak deri üzerindeki mürekkep izini silgi ile silmeyi de deneyebilirsiniz. Mürekkep izini çıkarmanın en riskli yolu ise alkol, kolonya ve aseton gibi çözücü sıvılar kullanmaktır. Bu yöntem, derinin boyasını kaldırabileceği ve deriye kalıcı zarar verebileceği için önerilmez.

Dezenfektan İzi

El dezenfektanı, alkol içerdiğinden dolayı deri yüzeyine zarar verebilir. Dolayısıyla dezenfektan kullanıyorsanız derinizden uzak tutmaya dikkat etmelisiniz. Alkollü herhangi bir sıvının deri üzerine dökülmesi durumunda bölgeyi ıslak bez ile baskı yapmadan, yumuşak ve yavaş hareketlerle nemlendirmeyi deneyebilirsiniz. Mümkün olduğunca deri üzerine dökülen alkolün seyreltilmeye çalışılması gerekir. Bu uygulama sonrasında deri kuruduktan sonra bakım kremi ile yağ bakımı yapabilirsiniz.

Etiketler: deriden leke nasıl giderilir, derideki lekeler nasıl geçer, derideki lekeler nasıl giderilir, deriden mürekkep lekesi nasıl geçer

Erkek Cüzdan | Kadın Cüzdan | Telefon Bölmeli Cüzdanlar | Cüzdanlar ve Kartlıklar | Deri Çantalar

Deri Anahtarlıklar | Pasaport Kılıfı | Deri Mousepad

Instagram | Youtube | Facebook | Tiktok

YÜKSEK KALİTE

Bizde yüksek kalite standarttır. En iyi deriler usta ellerimizde sizler için ürüne dönüşüyor.

SEVGİYLE ÜRETİYORUZ

Tüm siparişleriniz işini özenle ve sevgiyle yapan arkadaşlarımız tarafından sizlere özel olarak hazırlanır.

ÜCRETSİZ KARGO

Tüm siparişlerinizi bedava kargoyla gönderiyoruz.

ÜCRETSİZ İSİM BASKI

Kişiselleştirmelerinizi tüm ürünlerde ücretsiz yapıyoruz.

% 5 İNDİRİM
PAS
% 6 İNDİRİM
PAS
% 10 İNDİRİM
PAS
50 TL İNDİRİM
PAS
PAS
% 8 İNDİRİM
PAS
PAS
BABALAR GÜNÜ İNDİRİMİ İÇİN ÇARKI ÇEVİR 🤩
Çarkı çevir kupon kazan 🤩
Bir oyun hakkın var